برگزاری مراسم تودیع و معارفه اعضای هیئت مدیره شرکت توسعه معادن پارس تامین.

✅به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه معادن پارس تامین مراسم تودیع و معارفه اعضاء هیئت مدیره روز در دوشنبه ۱۴۰۰/۲/۲۰با حضور آقای دکتر حمزه وکیلی عضو هیئت مدیره و معاون نظارت هلدینگ صدر تأمین و اعضا هیئت مدیره شرکت در دفتر تهران برگزار گردید .
بر این اساس طی احکامی جداگانه از سوی آقای دکتر غلامرضا سلیمانی مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدر تأمین، آقایان رحمان رحمت زهی و پویا سیدصالحی بعنوان اعضا هیئت مدیره (غیرموظف) معارفه شدند.
در این مراسم آقای دکتر وکیلی ضمن تقدیر و تشکر از آقای جواد نام آور جهرمی و آقای خشایار کاظمی بابت اقدامات ارزشمندشان در دوران تصدی هیئت مدیره شرکت توسعه پارس تامین اظهار امیدواری نمودند که این شرکت با استفاده از دانش فنی و نیرو های متخصص و جوان بومی به روند رو به رشد خود ادامه داده و به اهداف تعیین شده دست پیدا کند .
در ادامه آقای دکتر وکیلی با ارائه لوح تقدیر به آقایان جهرمی و کاظمی به نمایندگی از مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین آقای دکتر سلیمانی، احکام آقایان رحمت زهی و سید صالحی را به ایشان اهدا نمودند.

جلسه بررسی نقشه های طراحی و راه های دسترسی به معدن طلای مادوفتی

این جلسه در ساعت 11 صبح مورخ 1400/2/19 در محل اتاق جلسات شرکت توسعه معادن پارس تامین برگزار گردید.
حاضرین در این جلسه کلیه نقشه ها برای یافتن بهینه ترین راه دسترسی به محدوده ی معدنی خارستان-بیدستر و فازبندی اجرای عملیات به منظور کنترل و مدیریت هزینه ها را مورد تحلیل و بررسی قرار دادند.
شایان ذکر است محدوده ی طلای مادوفتی ، بزرگ ترین معدن طلای کشور است.

برگزاری مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت توسعه معادن پارس تامین

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه معادن پارس تامین؛ مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت با حضور اعضای مجمع،عضو محترم هیئت مدیره و معاونت نظارت و برنامه ریزی ، معاونت محترم پروژه ها، مدیر عامل شرکت ،اعضای هیئت مدیره شرکت، مدیر مالی، حسابرس و سایر مدعوین درساعت 10:30 مورخ یازدهم اردیبهشت ماه سال 1400در سالن کنفرانس شرکت سرمایه گزاری صدرتامین برگزار شد.
رئیس مجمع : آقای اکوان
ناظر اول: آقای حسنی کبوترخانی
ناظر دوم : آقای سعیدی
دبیر مجمع: آقای نوری
در ابتدای این جلسه پس از تلاوت قرآن مجید و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران گزارشی از اهم فعالیت های اکتشافی و سایر دستآورد های شرکت در قالب کلیپ تصویری برای حاضران در جلسه ارائه و پس از آن آقای سزاوار (حسابرس) گزارش مربوط به سال مالی 30 اسفند 1399 شرکت را ارائه نمودند.در ادامه جلسه آقای محمد نبی نوری مدیر عامل شرکت، گزارش هیئت مدیره شامل اقدامات صورت گرفته در سال 99 را ارائه نمودند.
وی ضمن تشکر از حمایت های هلدینگ خواستار تداوم این حمایت طبق برنامه چشم انداز شد
از مهم ترین اقدامات برنامه ریزی مدیریتی شرکت در سال گذشته، می‌توان به گرفتن گواهی کشف، احداث مجموعه پشتیبانی شامل انبار مغزه ها و مجموعه آزمایشگاهی، پیگیری جواز تاسیس کارخانه استحصال طلا، ادامه اکتشافات فاز عمومی در محدود های پارس 1و4 و ثبت دو محدوده اکتشافی جدید اشاره کرد.

برگزاری اولین جلسه کمیته معدن تاصیکو و شرکت های تابعه در سال 1400

سلیمانی: اولین رویداد هوشمند سازی معدن برگزار می شود

مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین با اشاره به برگزاری اولین رویداد هوشمند سازی معدن توسط شتابدهنده صدر فردا، گفت: تمامی شرکت های معدنی ملزم به تشکیل کمیته معدن تا اوایل اردیبهشت 1400 هستند.
به گزارش روابط عمومی تاصیکو؛ غلام رضا سلیمانی، مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری صدرتامین در اولین جلسه کمیته معدن تاصیکو و شرکت های تابعه در سال 1400، گفت: تا اوایل اردیبهشت ماه سال جاری کمیته معدن در تمامی شرکت های معدنی و صنایع معدنی با حضور کارشناسان شرکت ها، صاحب نظران و به ریاست مدیران عامل تشکیل شود.
وی ادامه داد: کمیته معدن تاصیکو در حال تدوین برنامه و دپارتمان معدنی جهت هدایت شرکت های تابعه در راستای نزدیک شدن به استانداردهای معدنی داخلی و خارجی، تهیه فرصت های سرمایه گذاری و تهیه طرح های توجیهی جهت حضور کلیدی و اثر بخش در سطح معدن و فرآورده های معدنی کشور است.
بنا به گفته وی تا به امروز در کمیته معدن تاصیکو مطالعات وسیعی در زمینه های، سنگ آهن، مس، طلا، کرومیت، دولومیت، زغالسنگ، کائولن و خاک های معدنی – صنعتی در استان‌های مختلف کشور انجام گرفته و در این بخش ها به دستاوردهای با ارزشی رسیده است بطوریکه در حال حاضر تاصیکو توانسته در زمینه تحقیقات پژوهشی، مطالعات اکتشافی، استخراج و فرآوری و صادرات مواد معدنی جایگاه قابل توجهی را در کشور به خود اختصاص دهد.
وی به تشکیل تیم های نظارتی اشاره کرد و بیان داشت: براساس مصوبات سال گذشته کمیته معدن، تیم های نظارتی متشکل از کارشناسان خبره هلدینگ و شرکت های تابعه از ابتدای سال 1400 کار خود را در تاصیکو آغاز خواهند کرد و مجموعه اقدامات شرکت هایی همانند صنایع خاک چینی ایران، معدنی املاح ایران، پارس تامین، فرآورده های نسوز ایران، طلای کردستان، پودر بندر امام و زغال سنگ پروده طبس را بازدید و گزارشات خود را جهت تجزیه و تحلیل در اختیار کمیته معدن ستاد قرار می دهند تا تصمیات لازم در خصوص این شرکت ها در هلدینگ گرفته شود.
سلیمانی در ادامه به استفاده از تکنولوژی در شرکت های معدنی و صنایع معدنی اشاره کرد و بیان داشت: بخش معدن از لحاظ کاربرد فناوری با بخش های پیشران فاصله زیادی دارد و با توجه به حضور و راه اندازی شرکت های دانش بنیان در این بخش انشالله شاهد تحولات کلیدی باشیم.
وی ادامه داد: تاصیکو در راستای حرکت و بهره مندی از فناوری، شرکت شتابدهنده صدرفردا را در مرداد ماه سال 1399 افتتاح کرد و در سال جاری تلاش داریم اولین رویداد هوشمند معدنی را با مشارکت تمامی شرکت های معدنی و صنایع معدنی هلدینگ برگزار کند.
سلیمانی در پایان به عصر جدید عناصر استراتژیک در حوزه معدن اشاره کرد و بیان داشت: کمیته معدن ملزم به تدوین برنامه ای جهت حرکت به سمت عناصر معدنی جدید است. بنابر گزارشات بین المللی، عناصر استراتژیک معدنی همانند منیزیوم، نیکل، لیتیوم و … با بهره مندی از تکنولوژی و فن آوری دنیای جدید این حوزه را تشکیل خواهند داد و ما در این خصوص باید در کشور پیشگام باشیم.

نشست ستاد تسهیل حوزه سرمایه گذاری استان با محوریت شرکت توسعه معادن پارس تامین برگزار شد

تاکید در تسهیل و صدور مجوزات و کلنگ زنی کارخانه فرآوری در خرداد ماه ۱۴۰۰

به گزارش روابط عمومی شرکت توسعه معادن پارس تامین ؛ نشست ستاد تسهیل استان با حضور معاون امور اقتصادی استاندار، نمایندگان حوزه انتخابیه تفتان و سیستان، مدیرعامل شرکت توسعه معادن پارس تامین و عضو هیات مدیره شرکت ، روسای دستگاه های اجرایی صمت ، منابع طبیعی ، امور اراضی، آب و برق منطقه ای و سایر مسئولان استانی بصورت ویژه جهت بررسی پروژه احداث کارخانه فرآوری طلا تفتان برگزار گردید .
محمد نبی نوری مدیر عامل شرکت توسعه معادن پارس تامین در ابتدای جلسه ضمن تقدیر و تشکر از مسئولان استان در رابطه با صدور گواهی کشف و واگذاری زمین ، با ارائه طرح توجیهی کارخانه فرآوری توضیحاتی درباره طرح بالاخص مطالعات مکان یابی زیست محیطی و پیوست اجتماعی’ ارایه کردند و اعلام آمادگی نمودند که در صورت صدور مجوزات لازم در خردادماه کلنگ زنی کارخانه انجام خواهد شد .
حسین زهی نماینده خاش هم در این جلسه از تلاش های مدیر عامل شرکت توسعه معادن پارس تامین و مجموعه همکاران تقدیر و تشکر نمودند و آمادگی خود را در حمایت از پروژه های شرکت توسعه معادن پارس تامین اعلام کردند .
زنگنه معاون اقتصادی استاندار در پایان گفت : سال ۱۴۰۰ سال طلایی استان است و به فال نیک می گیریم که دستگاههای اجرایی استان همکاری موثری داشتند و البته شرکت پارس تامین و مجموعه صدرتامین وابسته به شستا در این زمینه عملگرایانه فعالیت داشتند و باعث ایجاد سرمایه گذاری و اشتغال در استان شدند ، و به همراه حاضرین در جلسه’تاکید بر تسهیل در موانع و ایجاد صدور مجوزات لازم برای این پروژه بزرگ سرمایه گذاری داشتند .